02.10.2022

„W naszych domach jest dzieciom głoszona «ewangelia pieniądza», czy Ewangelia Chrystusa?” – pytał moderator diecezjalny Domowego Kościoła ks. Wenancjusz Zmuda.

Członkowie Ruchu Światło-Życie – animatorzy DK, Oaz Dzieci Bożych i Młodzieży – uczestniczyli w Mszach św. posłania, otrzymując przez ręce swoich moderatorów uroczyste błogosławieństwo.

Ksiądz Wenancjusz Zmuda zauważył podczas homilii, że Domowy Kościół jest szczególną przestrzenią, w której może realizować się deuterokatechument rodzinny. Wezwał zarazem małżonków, by zadali sobie istotne pytanie. – W naszych domach jest dzieciom głoszona «ewangelia pieniądza», czy Ewangelia Chrystusa? – mówił, prosząc o indywidualną odpowiedź w sercach.

Podczas kolejnej Eucharystii swoje posłanie przeżywali animatorzy wspólnot młodzieżowych i dziecięcych, działających na terenie diecezji bydgoskiej. – Głoszenie Ewangelii nie opiera się na ludzkich osiągnięciach, czy zasługach na jakimkolwiek poziomie. Chrystus rozradował się w Duchu Świętym, bo Bóg nie wybrał tego, co mocne, ale słabe. Odwagi! – zachęcał zebranych moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie ks. Paweł Rybka.

Każda ze wspólnot młodzieżowych i dziecięcych otrzymała „Akt konstytutywny Ruchu Światło-Życie”. Przez najbliższy rok członkowie całego Ruchu Światło-Życie przygotowywać się będą do jubileuszu 50-lecia aktu poświęcenia Niepokalanej Matce Kościoła, którego dokonał kard. Karol Wojtyła 11 czerwca 1973 roku.

Oprac. MJ