09.10.2022

Trzydziestu jeden zaangażowanych animatorów, przyszłych lub posługujących już we wspólnotach, spotkało się w bydgoskiej parafii Chrystusa Króla, by poznać metody pracy z młodzieżą i wskazówki dotyczące posługi w Ruchu Światło-Życie.

„Jesteście odpowiedzialni za uczestników, do których zostaliście posłani. Także za siebie oraz cały Kościół Boży” – powiedział moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie ks. Paweł Rybka, w czasie konferencji rozpoczynającej dwuletnią Oazową Szkołę Animatora.

Podczas pierwszego spotkania animatorzy dowiedzieli się, jak uatrakcyjnić spotkania oazowe poprzez zastosowanie metod aktywizujących. Uczyli się także właściwego doboru pieśni do Liturgii i melodii Liturgii Godzin, by poprzez śpiew wysławiać dzieła Boże i dawać uczestnikom świadectwo wiary.

O wymiarze śpiewu w sprawowanych misteriach przypomniał dyrektor Studium Organistowskiego Diecezji Bydgoskiej ks. Łukasz Kucharski, przywołując słowa św. Ambrożego: „Cóż piękniejszego od psalmu?”

Małgorzata Szymańska – Diakonia Komunikowania Społecznego
Oprac. MJ