09.10.2022

Rektor prof. KPSW dr Helena Czakowska i Prezydent Roman Czakowski – twórcy Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy – otrzymali z rąk bp. Krzysztofa Włodarczyka medale „Dobrze Zasłużonemu Diecezji Bydgoskiej”. Uroczystości, których centralnym wydarzeniem była Msza Święta, odbyły się 8 października w parafii św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Bydgoszczy.

Misja KPSW w Bydgoszczy, która istnieje od 2000 roku, zawiera się słowach „Sapientiae Servientes”, co oznacza „W służbie mądrości”. Uczelnia kreuje wiele nowatorskich inicjatyw dzięki czemu zaufało jej kilkadziesiąt tysięcy osób, a każdego roku dołączają do nich kolejne. Władze KPSW w dowód uznania za efektywną współpracę z Fundacją Watykańską Joseph Ratzinger – Benedykt XVI oraz działalność jedynego, zlokalizowanego poza Watykanem ośrodka fundacji, tj. Centrum Studiów Ratzingera, otrzymały najwyższe wyróżnienia papieskie.

Uczelnia dba o wypełnianie swojej misji prowadząc liczne badania naukowe. Zwieńczeniem owych działań są m.in. seminaria, sympozja, warsztaty. Na szczególną uwagę zasługują międzynarodowe kongresy: „Jeden świat – wiele kultur”.

Medal został wręczony również Michałowi Galińskiemu, który pełni m.in. posługę zakrystianina w parafii.

Tekst: Marcin Jarzembowski
Zdjęcia: KPSW