10.12.2022

Skupienie i świst piłek pingpongowych towarzyszyły uczestnikom „mikołajkowego” turnieju tenisa stołowego dla liturgicznej służby ołtarza, jaki rozegrano na obiektach „Zawiszy Bydgoszcz”.

Do gry przystąpiło 38 uczestników. – Rywalizowali oni między sobą aż w czterech kategoriach – powiedzieli organizatorzy, diecezjalni duszpasterze sportu – ks. Robert Szczepański oraz ks. Michał Zawartowski, zwracając na rolę sportu w kształtowaniu charakterów młodych ludzi. – Konkurencja była zacięta, a zawody zostały zorganizowane na wysokim poziomie – dodał Mateusz Dembecki.

Uczeń szkoły średniej reprezentował bydgoską parafię Wniebowstąpienia Pańskiego. – Towarzyszyła nam atmosfera, niczym ta, obecna na zawodach światowych, nie wspominając o nagrodach. Zawody i wspólne spotkanie były również zachętą do tego, by wstąpić w szeregi liturgicznej służby ołtarza. Tym, którzy się jeszcze zastanawiają, mówię: nie pożałujecie – dodał Mateusz Dembecki.

W kategorii szkół podstawowych – klas 2-6 – cztery najlepsze miejsca kolejno zdobyli: Antoni Kaszuba (św. Urszuli Ledóchowskiej, Bydgoszcz), Krzysztof Białkowski (NMP Matki Kościoła, Bydgoszcz), Wojciech Mazurkiewicz (NMP z Góry Karmel, Bydgoszcz), Tomasz Wieliński (św. Kazimierza, Łochowo); klas 6-8: Paweł Jasiek (bł. Michała Kozala Biskupa i Męczennika, Bydgoszcz), Jan Zaręba (Matki Boskiej Królowej Męczenników, Bydgoszcz), Rafał Tyma (bł. Michała Kozala Biskupa i Męczennika, Bydgoszcz), Szymon Dudek (św. Jadwigi Królowej, Bydgoszcz).

W kategorii szkół ponadpodstawowych w najlepszej czwórce znaleźli się kolejno: Bartosz Żmudziński (NMP Matki Kościoła, Bydgoszcz), Przemysław Jasiek (bł. Michała Kozala Biskupa i Męczennika, Bydgoszcz), Tymoteusz Błędowski (św. Kazimierza, Łochowo) i Maciej Frelichowski (Matki Boskiej Królowej Męczenników, Bydgoszcz), a w kategorii księży, kleryków oraz lektorów, którzy ukończyli szkołę ponadpodstawową: Filip Stypka (św. Urszuli Ledóchowskiej, Bydgoszcz), ks. Krzysztof Klóska (bł. Michała Kozala Biskupa i Męczennika, Bydgoszcz), ks. Robert Szczepański (NMP Matki Kościoła, Bydgoszcz) i ks. Mateusz Nowak (św. Jadwigi Królowej, Bydgoszcz).

Tekst: Marcin Jarzembowski
Zdjęcia: organizatorzy