03.01.2023

„Imię Jezus – to potężne umocnienie wiary” – mówił w bydgoskim kościele Opatrzności Bożej bp Krzysztof Włodarczyk. Ordynariusz diecezji spotkał się z mieszkańcami Kapuścisk na kolędowaniu, przewodnicząc Mszy św. oraz udzielając im pasterskiego błogosławieństwa.

Podczas liturgii wspominano Najświętsze Imię Jezus. – Kiedy myślimy o czyimś imieniu, w naszym umyśle przywołujemy postać tej osoby. Kiedy myślimy o kimś ukochanym, najdroższym, w sercu czujemy szczęście, radość, tęsknotę i miłość. Wielu z największą czułością wypowiada imię mamy, taty, małżonki, narzeczonej czy narzeczonego. Czyż więc i podobnie nie jest z Przenajświętszym Imieniem Naszego Pana i Zbawiciela? – pytał bp Krzysztof Włodarczyk.

Zaraz potem przypomniał znane słowa, które mówią, że „na imię Jezus zegnie się każde kolano” – bo jest to imię najwyższe.

Biskup Bydgoski przekonywał, że jest to imię, które warto wypowiadać w wielu sytuacjach życiowych. – Gdy brakuje nam słów na modlitwie, kiedy ogarnia nas niepokój, pustka, zniechęcenie, gdy czujemy się zagubieni i niezdolni do obcowania z Bogiem, święte imię Jezus jest naszym ratunkiem. Powtarzane ufnie i z prostotą, staje się niezawodną modlitwą – powiedział bp Krzysztof Włodarczyk.

Jak wielu uratowało swe życie, krzycząc w chwili zagrożenia: Jezu, ratuj! – przypomniał bp Krzysztof Włodarczyk. – Z ilu ust codziennie jest szeptana modlitwa Koronki do Bożego Miłosierdzia ze słowami: „Jezu ufam Tobie” – mówił.

Po Mszy św. biskup Krzysztof Włodarczyk udzielił także błogosławieństwa kolędowego mieszkańcom plebanii.

Tekst i zdjęcie: Marcin Jarzembowski