tel. (52) 366 98 01|rzecznik@diecezja.bydgoszcz.pl

About Marcin Jarzembowski

This author has not yet filled in any details.
So far Marcin Jarzembowski has created 5531 blog entries.

Modlitwa 102. rocznicę powrotu Bydgoszczy do Macierzy

„Dziękujemy Bogu za najważniejsze dla naszego miasta wydarzenie XX wieku, czyli za odzyskanie wolności i niepodległości” – mówił w Katedrze św. Marcina i Mikołaja bp Krzysztof Włodarczyk. Przedstawiciele władz różnych szczebli, służb mundurowych oraz mieszkańcy miasta modlili się w 102. rocznicę powrotu Bydgoszczy do Macierzy. – Powrotu do Polski, do granic geograficznych – mówił ordynariusz, [...]

20/01/22|

Zmiany w „Przewodniku Katolickim”

Od nowego numeru (PK 4/2022) zmienia się układ „Przewodnika Katolickiego”. Ze środka gazety znikają czterostronicowe wkładki diecezjalne. Ale nie oznacza to, że w „Przewodniku” zabraknie lokalnych treści z diecezji bydgoskiej. Teraz będzie je można znaleźć na ostatnich stronach tygodnika. – Każdy będzie mógł przeczytać informacje nie tylko ze swojej diecezji, ale także z innych, w [...]

20/01/22|

Zarządzenie w sprawie szkolnych rekolekcji wielkopostnych

Biskup Krzysztof Włodarczyk wydał zarządzenie w sprawie szkolnych rekolekcji wielkopostnych.  TREŚĆ ZARZĄDZENIA

20/01/22|

„Wake up!” – kolęda w akademikach

Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” zaprosił studentów do odważnego powstania z wygodnej kanapy, w którą – jak podkreślili organizatorzy – „każdy z nas został mentalnie wciśnięty przez bolesne skutki pandemii”. „Wake up!” – to hasło tegorocznej edycji kolędy w akademikach Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich. – Izolacja, złe samopoczucie, brak aktywności, osłabiły nie [...]

19/01/22|

Służyć duszpasterska pomocą

„Szczera oraz merytoryczna dyskusja, dotycząca poruszanych problemów duszpasterskich, sprawiła, że poczuliśmy się jeszcze bardziej odpowiedzialni za sprawy diecezji” – powiedział ks. prałat Ryszard Pruczkowski. Kuria Diecezjalna była miejscem spotkania kapłanów, którzy tworzą Kapitułę Katedralną Diecezji Bydgoskiej. – Dziękuję księżom, którzy odpowiedzieli na moje zaproszenie i chcą służyć swoją radą w sprawach ważnych dla lokalnego Kościoła [...]

19/01/22|

Rocznica powrotu Bydgoszczy do Macierzy

Zapraszamy na obchody upamiętniające powrót Bydgoszczy do Macierzy. Świętowanie rozpocznie się Mszą Świętą w katedrze bydgoskiej 20 stycznia o godzinie 12. Niech dzięki naszej modlitwie Boża Opatrzność przyniesie pokój i pojednanie ludziom dobrej woli, niech przyniesie radość i uzdolni nas wszystkich do mądrego wykorzystania daru wolności.

17/01/22|

Konferencja „Razem jako zespół”

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Bydgoskiej i Fundacja „Wiatrak” zapraszają małżeństwa, pary i narzeczonych na konferencję Magdaleny i Wiesława Grabowskich „Razem jako zespół”. Prowadzący od 30 lat aktywnie działają na rzecz służby rodzinie, posiadają również doświadczenie w psychologii małżeństwa. Konferencja odbędzie się w sobotę, 5 lutego, w Domu Jubileuszowym św. Jana Pawła II przy ul. Bołtucia 7 [...]

17/01/22|

Biskup Krzysztof Włodarczyk spotkał się z kandydatami do posług lektoratu i akolitatu

„Obyście wiedzieli, Komu służycie i czyją mocą” – mówił biskup Krzysztof Włodarczyk, dodając, że posługa lektora i akolity to przyjęcie Tajemnicy, która jest wbrew nadziei, by wszędzie tam, gdzie człowiek otwiera się na słowo Boże, rodziło się nowe życie”. Kościół św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy był miejscem spotkania kandydatów do wspomnianych posług. Od kilku miesięcy [...]

17/01/22|

„Kolędy Świata” w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

Koncert „Kolędy Świata” w wykonaniu zespołu Slavic Voices, pod kierownictwem artystycznym Michała Hajduczeni, zainaugurował Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w Bydgoszczy. Na wydarzenie w kościele NMP z Góry Karmel, które miało charakter artystyczny i modlitewny, zostali zaproszeni duchowni z innych Kościołów chrześcijańskich. – Bardzo się cieszę, że możemy spotkać się w ekumenicznym gronie – mówił [...]

17/01/22|

Wojownik Maryi i prezydent Siemianowic Śląskich wnieśli relikwie

„Dzisiaj wiele osób mnie pyta, dlaczego ty zawsze idziesz pod prąd?” – mówił w bydgoskim Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej Rafał Piech. W świątyni na Wyżynach powitano relikwie bł. Stefana Wyszyńskiego, które zostały wniesione przez przedstawiciela wspólnoty Wojowników Maryi oraz prezydenta Siemianowic Śląskich. Włodarz miasta na Górnym Śląsku jest dumny z tego, że zawierzył je Niepokalanemu [...]

16/01/22|