W święto Przemienienia Pańskiego zmarła dr Ewa Foersterling. Była cenionym lekarzem i obrończynią̨ ludzkiego życia.

W 1954 roku ukończyła Akademię Medyczną im. Feliksa Skubiszewskiego w Lublinie. Specjalizację drugiego stopnia z ginekologii i położnictwa uzyskała w 1963 roku. Świadoma powołania, większość́ czasu poświęciła matkom oczekującym potomstwa, ratując życie im oraz ich dzieciom. Przez wiele lat pracowała w Szpitalu im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy, będąc zastępcą̨ ordynatora na oddziale ginekologiczno-położniczym. Była dyrektorem Wojewódzkiej Poradni Matki i Dziecka w Bydgoszczy oraz członkiem Komisji Bioetycznej przy Bydgoskiej Izbie lekarskiej. Wraz z przyjaciółmi podejmowała inicjatywy modlitewne w intencji obrony życia dzieci poczętych. Była założycielem Bydgoskiego Oddziału Towarzystwa Odpowiedzialnego Rodzicielstwa.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w czwartek, 12 sierpnia, o godz. 13.00 w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Bydgoszczy (al. kard. Stefana Wyszyńskiego). Przewodniczyć im będzie ks. Ryszard Szymkowiak, administrator bydgoskiej parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła, do której należała zmarła.

Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…