Lidia Pospieszalska z zespołem oraz Deus Meus z Beatą Bednarz – to gwiazdy tegorocznego „Spotkania z Matką Radosną” w Zakrzewie.

Wizerunek maryjny znajduje się na obrazie wiszącym w kaplicy w samym centrum wsi. Dla parafian wspólnoty św. Marii Magdaleny i mieszkańców corocznie wydarzenie jest dużym duchowym przeżyciem połączonym z muzyczną ucztą.

Pierwszy dzień upłynął pod znakiem modlitwy i zadumy. Było czuwanie przed obrazem, któremu towarzyszyło śpiewanie maryjnych pieśni i odczytanie fragmentów zapisków więziennych kardynała Stefana Wyszyńskiego. Mieszkańcy uczestniczyli we Mszy Świętej, Apelu Jasnogórskim, a także odmówili różaniec. – Jestem dumny z tego, że gmina z której pochodzę, ma w również swoim herbie wizerunek Matki Bożej – powiedział w czasie Eucharystii  ks. Łukasz Biełusz MSF.

Drugi dzień zainaugurowała Msza św., po której obraz z Matką Radosną został odprowadzony z powrotem do kaplicy. W godzinach popołudniowych organizatorzy przygotowali koncert piosenki religijnej. Do Zakrzewa przyjechały gwiazdy muzyki chrześcijańskiej, by wspólnie z uczestnikami czcić Boga i Matkę Boską.

Zgromadzonych przywitały dzieci i młodzież ze swoim programem artystycznym. Następnie na scenie wystąpiła Lidia Pospieszalska z zespołem. Jako ostatni wystąpił Deus Meus wraz z Beatą Bednarz. Na zakończenie wydarzenia proboszcz miejscowej parafii ks. prałat Andrzej Choroba udzielił zebranym błogosławieństwa, kończąc „Spotkanie z Matką Radosną”.

Relacja w Przewodniku Katolickim.

Tekst i zdjęcia: Kamil Małolepszy, Marek Buława
Oprac. MJ