Ksiądz Tadeusz Michalak znalazł się wśród wolontariuszy roku Powiatu Nakielskiego. Proboszcz parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Nakle nad Notecią znany jest ze swojej otwartości na każdego potrzebującego.

W tym roku przyznano w sumie 26 tytułów indywidualnych oraz dwa zbiorowe. Uroczystości miały miejsce w Przystani Powiat Nakielski.

Jak podkreśliła Dobrosława Jedynak, prezes Fundacji Salus Homini w Nakle nad Notecią „to właśnie parafia św. Stanisława przygarnia wszystkich, którzy potrzebują pomocy”.

Wyróżniony kapłan aktywnie współpracuje z wolontariatem Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia. We wspólnocie co roku odbywają się liczne akcje charytatywne dla osób ubogich, bezdomnych z bydgoskiego Centrum Pomocy Betlejem, najmłodszych z domów dziecka, czy samych parafian.

Oprac. MJ
Zdjęcie: nadesłała Katarzyna Dobosz