14.04.2022

„Ktoś powiedział, że podejrzani wydają mu się księża, którzy nie mają nigdy czasu i wciąż powtarzają, jak wiele mają do zrobienia” – mówił w katedrze bydgoskiej podczas Mszy Krzyżma Świętego bp Krzysztof Włodarczyk, dziękując kapłanom za trud duszpasterskiej i katechetycznej posługi, dzieła miłosierdzia, modlitwę̨ w intencji powołań́ i ewangeliczną troskę̨ o chorych, zagubionych duchowo.

Na zakończenie wręczył nominacje nowym kanonikom. W skład Kapituły Katedralnej Diecezji Bydgoskiej zostali powołani kanonicy:

gremialni:

Ks. prof. UAM dr hab. Mirosław Gogolik – dyrektor Wydziału Katechizacji i Szkół Katolickich Kurii Diecezjalnej w Bydgoszczy, dyrektor Prymasowskiego Instytutu Kultury Chrześcijańskiej im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Bydgoszczy

Ks. Mirosław Pstrągowski – proboszcz parafii św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity w Bydgoszczy

honorowi:

Ks. Ireneusz Kalaczyński – proboszcz parafii św. Rafała Kalinowskiego w Murowańcu

Ks. Janusz Konysz – proboszcz parafii św. Antoniego z Padwy w Bydgoszczy

Ks. Andrzej Rumocki – proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Nakle nad Notecią

Ks. dr Janusz Tomczak – proboszcz parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Bydgoszczy

SKŁAD KAPITUŁY KATEDRALNEJ DIECEZJI BYDGOSKIEJ

Tekst i zdjęcia: Marcin Jarzembowski