27.05.2024

Teren bydgoskiego Sanktuarium Zawierzenia był miejscem Warsztatów Muzyki Liturgicznej, które od 24 do 26 maja odbywały się pod hasłem: „Kto spożywa moje Ciało”. Wydarzenie zostało poprowadzone przez Marię Mateję i Jana Chęsego.

Uczestniczyły w nich osoby z Bydgoszczy, Koronowa, Czarża, Sopotu, Zbąszyna, Łomianek, a nawet Brukseli. Wszystkie głosy – soprany, alty, tenory i basy – spotkały się, by razem wielbić Pana Boga śpiewem, doskonalić swoje umiejętności wokalne, a przy tym nauczyć się nowych pieśni.

Czas adoracji, Eucharystii sprawowanej przez ks. Łukasza Kucharskiego, modlitwy oraz wspólnych posiłków i rozmów pozwolił wszystkim wyłączyć się z codzienności i zaczerpnąć sił do dalszego życia osobistego, zawodowego czy wspólnotowego.

Oprócz śpiewu warsztatowicze mieli okazję poznać i wspólnie modlić się Jutrznią – dzięki Krzysztofowi Rębaczowi – a także usłyszeć o pięknie liturgii i zadać pytania ks. Karolowi Rawicz-Kostro. Był czas na spotkanie z biskupem Krzysztofem Włodarczykiem, który udzielił pasterskiego błogosławieństwa.

Zwieńczeniem warsztatów był wspólny śpiew oraz krótki koncert w pobliskim kościele parafialnym, któremu patronuje Święta Rodzina. Kolejne warsztaty zaplanowano od 22 do 24 listopada.

Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej
Marcin Jarzembowski