„Za przyczyną Matki Bożej z Lourdes, naszą gorliwą modlitwą otaczamy tych, których święty Jan Paweł II nazwał uprzywilejowaną cząstką Kościoła” – powiedział ks. Damian Pawlikowski.

Katedra św. Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy była jednym z miejsc w diecezji, w którym obchodzono Światowy Dzień Chorego. Inaczej niż zawsze – bo z ograniczoną liczbą wiernych.

KS. DAMIAN PAWLIKOWSKI

W katedrze zostało również odczytane tegoroczne orędzie z okazji tego dnia, jakie skierował do wiernych papież Franciszek. Ojciec Święty podkreślił w nim m.in., że „przykazanie miłości, które Jezus pozostawił swoim uczniom, znajduje konkretną realizację także w relacji z chorymi”. – Gromadzi nas szczególny dzień, ustanowiony przez św. Jana Pawła II, w 11. rocznicę zamachu na jego życie. Jest on obchodzony we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, na pamiątkę pierwszego objawienia „Pięknej Pani” Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej – powiedział  proboszcz parafii katedralnej ks. prałat Stanisław Kotowski.

KS. PRAŁAT STANISŁAW KOTOWSKI

Więcej w Przewodniku Katolickim.

Tekst, nagrania i zdjęcia: Marcin Jarzembowski