Po sobotniej, wieczornej Mszy św. sprawowanej w bydgoskim kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, kapłani zaprosili wiernych do udziału w wieczorze „Serca do Serca”. Był to czas modlitwy, ale również radości i zabawy.

Pary małżeńskie, narzeczeni… – szczególnie dla nich przeznaczono sobotni wieczór, otwarty adoracją Najświętszego Sakramentu: – W wigilię Dnia św. Walentego, tego który jest patronem pragnących sercem obdarowywać, niech będzie z nami również ten, który tak mocno modlił się za tych, którzy zakładali właśnie rodziny. Bądź z nami – Janie Pawle II, patronie rodzin! – wzywał celebrujący  nabożeństwo ks. Krzysztof Buchholz. Zabrzmiał wiersz autorstwa Karola Wojtyły: „Mi­łość mi wszyst­ko wy­ja­śni­ła/Mi­łość wszyst­ko roz­wią­za­ła -/dla­te­go uwiel­biam tę Mi­łość/gdzie­kol­wiek by prze­by­wa­ła”… Kilkanaście zakochanych par skorzystało z możliwości zbliżenia się do Najświętszego Sakramentu, adoracji bezpośredniej – „serce do serca” właśnie: – Jezus spotka się dziś z tymi, którzy rozpalają więź miłości. Wyjdą ze specjalnym błogosławieństwem – niech ta chwila stanie się źródłem piękna ludzkiego życia! – powiedział kapłan.

Ostatnia sobota karnawału, Walentynki, były zachętą do dodatkowego wymiaru spotkania bydgoskiej wspólnoty – w Domu Parafialnym przygotowano niespodziankowe upominki, zaś wszyscy wychodzący ze świątyni otrzymali symboliczne lizaki w kształcie serca.

Tekst: Adam Gajewski