Biskup Jan Tyrawa przewodniczył w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej Mszy Świętej, w czasie której miał miejsce obrzęd ustanowienia lektora.

Posługę przyjął kleryk Michał Czyż, pochodzący z parafii NMP Królowej Polski w Nakle nad Notecią. – To dla mnie kolejny krok ku kapłaństwu. Lektorat to nie tylko czytanie słowa Bożego, ale życie nim na co dzień i zarażanie tym słowem innych – powiedział alumn.

Posługa lektoratu jest pierwszą – ważną uroczystością w przygotowaniu kleryka do kapłaństwa. Każdy, kto ją przyjął, czyta odtąd Pismo Święte podczas liturgii z tą świadomością, że staje się potrzebnym pomocnikiem kapłanów i diakonów. W ten sposób włącza się w dzieło umacniania wiary słuchaczy Słowa Bożego i przygotowuje ich do godnego przyjęcia sakramentów.

Tekst: Marcin Jarzembowski
Zdjęcia: kl. Radosław Korzeński