Dom Jubileuszowy Jana Pawła II w Bydgoszczy był miejscem, w którym odbywały się ośmiodniowe warsztaty pisania ikon.

Zajęcia były prowadzone przez Ewę Grześkiewicz. – Pisanie ikon jest czynnością sakralną, a w ich tworzeniu bardzo duże znaczenie ma modlitwa o umiejętność wykonania dzieła oraz wierność i trafność przedstawienia. Powstająca ikona ma służyć modlitwie i czci Boga – powiedział ks. Tomasz Klafetka.

W ostatni dzień warsztatów uczestnicy spotkali się kaplicy na wspólnej Eucharystii prowadzonej przez dyrektora Fundacji i Centrum Kultury Katolickiej „Wiatrak” ks. Tomasza Klafetkę oraz ks. Romana Narytnyka z parafii greckokatolickiej św. Michała Archanioła w Bydgoszczy.

Na zakończenie Mszy Świętej napisane ikony zostały uroczyście pobłogosławione i powierzone ich autorom. Wśród wielu pięknych dzieł można było podziwiać wizerunki Chrystusa, Maryi, św. Michała Archanioła, św. Marka oraz św. Charbela.

MJ
Zdjęcia: Tomasz Bakuła