„Wszelkie trudności zawsze znosił z pokorą, pełnym oddaniem się Bożej opatrzności i bezgranicznej ufności w opiekę Matki Najświętszej” – powiedział w ks. prałat Janusz Mnichowski.

W katedrze bydgoskiej wspominano 120. rocznicę urodzin kard. Stefana Wyszyńskiego. – Od półtora roku w naszej świątyni trwamy, przygotowując się do wielkiej uroczystości beatyfikacji. Chcemy modlić się do Boga o obfite jej owoce. W tym przygotowaniu towarzyszy nam ks. prałat Janusz Mnichowski – świadek świętości sługi Bożego – dodał ks. Damian Pawlikowski, który przewodniczył Mszy Świętej.

Ks. prałat Janusz Mnichowski swoje rozważania rozpoczął słowami św. Pawła z Listu do Efezjan.

KAZANIE

„Niech wszystko, co przekazał nam Stefan kardynał Wyszyński, już niedługo błogosławiony, pomaga nam w życiu w osiągnięciu doskonałości, której wymaga od nas Bóg – podkreślił ks. prałat Janusz Mnichowski, stawiając na koniec pytanie: czy jesteśmy dobrze przygotowani do beatyfikacji?. Zachęcił jednocześnie do skorzystania z pierwszej edycji ogólnopolskich rekolekcji „Beatyfikacja33”.

Są one propozycją duchowego przygotowania do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej. Więcej informacji na ich temat umieszczono na stronie www.beatyfikacja33.pl.

Relacja w Przewodniku Katolickim.

Więcej na temat przygotowań do beatyfikacji TUTAJ.

Tekst, zdjęcia, nagranie: Marcin Jarzembowski