10.04.2022

Bydgoska parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny była miejscem warsztatów dla animatorów muzycznych. Za ich przygotowanie odpowiadały: Diakonia Muzyczna Ruchu Światło-Życie Diecezji Bydgoskiej, Oaza Młodzieżowa i Fundacja Światło-Życie Ośrodek w Bydgoszczy.

Podczas dwudniowych zajęć uczestnicy zgłębiali treści związane m.in. z Liturgią Godzin, Eucharystią, czy odpowiednim doborem pieśni. Nad częścią teoretyczną czuwali ks. Paweł Rybka oraz Krzysztof Rębacz, odpowiedzialny za diakonię. Natomiast zajęcia praktyczne, dotyczące przygotowania szkoły śpiewu oraz prowadzenia śpiewu liturgicznego poprowadził Mikołaj Jarczyński, dyrygent Scholi Lednickiej, przez lata posługujący także jako animator muzyczny w Ruchu Światło-Życie.

Uczestnicy włączyli się również w prowadzenie śpiewu podczas niedzielnej liturgii, sprawowanej na bydgoskich Jachcicach. – Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Z niezwykłą starannością poprowadzone zostały części wykładowe. Wnikliwie przedstawione informacje z pewnością nie pozwolą nam na popełnianie błędów liturgicznych – stwierdziła jedna z uczestniczek Agata Kaszyńska.

Oprac. MJ
Zdjęcia: organizatorzy/ks. Paweł Rybka