06.09.2022

„Poszczególne wspólnoty mogą konkurować w Kościele tylko w jednym wymiarze: większej służby” – mówił w Katedrze św. Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy bp Krzysztof Włodarczyk.

Biskup Bydgoski, który przewodniczył Mszy św. dla wspólnot charyzmatycznych w ramach dni modlitw przed odpustem ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości, wskazał na znaczenie słowa Bożego, mówiąc, że poszczególni członkowie odnajdują w nim swoją tożsamość, odkrywają, kim są i dlaczego zostali powołani. – Zasłuchanie w słowo Boże pozwala przekraczać swoje ludzkie zapatrywania, pomysły, interpretacje – powiedział.

Jako drugie źródło budowania wspólnoty wiary bp wskazał na Eucharystię. – Przy eucharystycznym stole odkrywamy jedność, którą buduje Chrystus. Jesteśmy braćmi i siostrami, uczymy się myśleć pod wpływem działania Ducha Świętego – podkreślił, skupiając się na kolejnym aspekcie, jakim jest służba.

HOMILIA

Tam gdzie jest Duch Święty – jak zauważył na zakończenie – tam nie ma miejsca na rutynę, stagnację i uśpienie, letniość i przeciętność. – On jest źródłem dynamizmu i autentyzmu wiary – powiedział.

Tekst, nagranie, zdjęcia: Marcin Jarzembowski