06.09.2022

Ponad czterdziestu rowerzystów pokonało trasę z parafii św. Mikołaja w Mroczy do Sanktuarium Matki Bożej Byszewskiej. Wydarzenie jest organizowane tuż przed odpustem ku czci Królowej Krajny.

Duchową opiekę nad pątnikami sprawował ks. Dariusz Pruszyński, a nad bezpiecznym przejazdem czuwali członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Mroczy.

W sanktuarium odmówiliśmy różaniec, który poprzedził Mszę św. Przewodniczył jej mrotecki proboszcz i dziekan ks. kanonik Wojciech Cierniak. Modliliśmy się we własnych intencjach, a także parafii, dziękując za wszelkie dobro, jakiego doświadczyliśmy w ostatnim czasie. Pielgrzymi prosili Panią Byszewską o powołania kapłańskie, a także pokój w ojczyźnie i na Ukrainie.

Świadomi opieki Matki Bożej, wiemy, że czuwa nad nami w życiu prywatnym i zawodowym. Cieszymy się, że znów mogliśmy modlić się przed Jej cudownym wizerunkiem.

Leszek Borowski