03.12.2022

Eucharystia, adoracja i uwielbienie wypełniły program „Duchowej renowacji katedry”. Na spotkanie do najważniejszej świątyni w Bydgoszczy, której patronują śś. Marcin i Mikołaj, zaprosiły wiernych Odnowa w Duchu Świętym Diecezji Bydgoskiej i Wspólnota „Woda Żywa”.

Organizatorzy chcą, by były to cykliczne modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Przypomnieli, że katedra położona jest w samym centrum miasta, stanowi także duchowe serce diecezji i miejsce najważniejszych wydarzeń. – Pragniemy zatem, by coraz bardziej stawała się przestrzenią uwielbienia Boga i duchowej odnowy uczestników – mówi koordynator Odnowy w Duchu Świętym ks. Dawid Perlik.

Dla Anny Drzewieckiej ważne jest budowanie żywej relacji z Jezusem. – Zapraszamy wszystkich, a w szczególności młodych. To z pragnienia głoszenia Ewangelii do nich, wyrosła nasza wspólnota. Realizujemy projekt „Woda Żywa”, czyli krótko mówiąc przygotowujemy młodych do świadomego przeżycia wydarzenia, jakim jest bierzmowanie. Odkryliśmy, że są oni spragnieni Boga, dlatego zapraszamy ich do modlitwy – powiedziała. – To spotkania wypełnione prostotą i pięknem. To czas radosnego odnawiania mojej relacji z Bogiem – dodała Agata Pamuła.

Tekst: Marcin Jarzembowski
Zdjęcia nadesłał: ks. Dawid Perlik