09.12.2022

„Ważne byśmy wiedzieli na kogo i na co czekamy. Przez Adwent, udział w roratach, czekamy na Pana Jezusa, by świętować Boże Narodzenie” – mówił podczas Mszy św. roratniej w Dźwiersznie Wielkim bp Krzysztof Włodarczyk.

W asyście najmłodszych i przy blasku lampionów, wszedł on do świątyni, której patronuje św. Mikołaj. – Jesteśmy chrześcijanami, którzy czekają w sposób dynamiczny. Czekają na modlitwie, czy świadcząc dobre uczynki. Wy dzieci czekacie, kiedy innym mówicie o Panu Jezusie przez przykład życia – mówił bp Włodarczyk, życząc obecnym doświadczenia miłości Boga. – To nasze kolejne spotkanie z Matką Najświętszą, a także ze świętymi. Poznajemy ich życie, ucząc się od nich, jak kochać i naśladować Maryję – powiedział proboszcz ks. Jarosław Gruba, ukazując św. Jana Chrzciciela.

Na zakończenie wylosowano m.in. serca, na których dzieci wypisały swoje dobre uczynki. Szczęśliwcy otrzymali nagrody.

Tekst i zdjęcia: Marcin Jarzembowski