11.12.2022

„Przyszliśmy tu, by uczyć się od Maryi, jak kochać piękną miłością” – tymi słowami, moderator Ruchu Światło-Życie ks. Paweł Rybka, rozpoczął adwentowy dzień wspólnoty oazy młodzieżowej.

W katedrze bydgoskiej (10 grudnia) zgromadziła się młodzież z diecezji, dokonując wraz z animatorami aktu oddania Niepokalanej Matce Kościoła. – Patrząc na was ufam, że jesteście prorokami, gotowymi budować świat według Ewangelii, czyli miłości Boga. Dziękuję, że jesteście razem i wspólnie nabieracie siły, by dawać świadectwo – mówił bp Krzysztof Włodarczyk.

Centralnym punktem była Eucharystia. – W naszym życiu potrzeba odnowy i powrotu do źródła. Potrzeba pewnej renowacji serca, by móc dostąpić zbawienia – mówił ks. Paweł Rybka, przypominając uczestnikom najważniejsze cele spotkania. Są nimi: wychwalanie Boga, uświęcanie siebie i budowanie wspólnoty osób, gromadzących się przy Jezusie.

W programie przewidziano „spotkania w grupach”, które tym razem odbyły się w niecodziennej formie. Animatorzy zabrali oazowiczów na pieszą wycieczkę po Bydgoszczy, pokonując trasę od katedry do parku trampolin, miejsca wspólnej agape. – Dobrze się spotkać z ludźmi, którzy przyszli w tym samym celu, co ja. Na co dzień ciężko dostrzec tylu rówieśników w kościele, więc dzień wspólnoty jest bardzo budujący – podsumowała Marysia, oazowiczka z bydgoskiej parafii Chrystusa Króla.

Tekst: Zofia Cichocka – Diecezjalna Diakonia Komunikowania Społecznego/Oprac. MJ
Zdjęcia: Agnieszka Zajączkowska, Małgorzata Szymańska