11.12.2022

Świeżo palona kawa, pochodząca z portugalskojęzycznych krajów, jest cegiełką wspierającą wyjazd chętnych osób z diecezji bydgoskiej na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony.

Pomysł zrodził się w sercach studentów z Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” oraz Duszpasterstwa Młodzieży „4don 4LORD”. – Jest on nietypowy, a zarazem atrakcyjny dla tych, którzy poszukają dla siebie lub bliskich atrakcyjnego upominku – mówi ks. Piotr Wachowski.

Duszpasterz akademicki wierzy w powodzenie akcji, bazując na podobnych doświadczeniach, przy okazji Światowych Dni Młodzieży w Panamie. – Jestem przekonany, że kawa o znakomitym smaku, a do tego specjalnie zapakowana, dotrze do wielu osób, które chcą wspomóc wyjazd naszych młodych przyjaciół – dodał ks. Wachowski.

Kawa została podarowana przez znaną bydgoską palarnię. Będzie ona jedną z atrakcji jarmarku, jaki przygotowany został przed świętami w bydgoskiej parafii Matki Boskiej Królowej Męczenników i na Politechnice Bydgoskiej. – Całe rękodzieło wykonali studenci. To między innymi ozdoby świąteczne, które będą mogły upiększyć wiele domów. Liczymy na wsparcie, za które już dziękujemy – podkreślił ks. Piotr Wachowski. Dla uczestników kiermaszu zagra zespół „Amen+”.

Tylko z samego DA „Martyria” swój wyjazd na ŚDM do Lizbony zadeklarowało sto osób. Warto także wspomnieć, że bydgoskie Duszpasterstwo Młodzieży „4don 4LORD” („Fordon dla Pana”) jest owocem Światowych Dni Młodzieży w Polsce, które odbywały się w 2016 roku.

Tekst: Marcin Jarzembowski
Zdjęcia: Wiesław Kajdasz