03.02.2023

„Dar komunikacji” był tematem przewodnim Oazy Modlitwy, jaką w ferie zorganizowano w Zespole Szkół Katolickich Pomniku Jana Pawła II w Bydgoszczy. Młodzież z Ruchu Światło-Życie próbowała odkryć rolę mediów w codziennym życiu. To, jakie niosą ze sobą szanse i zagrożenia oraz jak mogą pomóc wzrastać. 

Prowadzący Oazę Modlitwy, ks. Paweł Rybka, w wygłoszonej homilii zauważył, że „każdy człowiek żyje w przestrzeni realnej, wirtualnej i duchowej. Każda z nich jest zupełnie inna”. – Jednakże w każdej z nich jako chrześcijanie powinniśmy mieć świadomość, że jesteśmy uczniami Chrystusa – podkreślał moderator diecezjalny ruchu.

Spotkanie wpisało się w ogólny program formacji oazowej. Uczestnikom miało pomóc w chwilowym zatrzymaniu, celem nabrania sił duchowych i psychicznych do dalszej służby. – To doświadczenie pewnej różnorodności środowisk, z jakich ci młodzi ludzie pochodzą, co zostało wyrażone w tzw. grupach dzielenia – dodał ks. Paweł Rybka. 

Norbert Szeliga, formujący się we wspólnocie na bydgoskim Błoniu, dzieląc się przeżyciami dotyczącymi spotkania stwierdził: „Oaza Modlitwy ukazała mi, jakie błędy popełniamy w świecie cyfrowym, zwłaszcza w mediach społecznościowych. Odkryłem, że we wielu przestrzeniach życia potrzebuję Jezusa Chrystusa, który jest najdoskonalszym komunikatorem, zdecydowanie lepszym od tych wirtualnych”.

Oaza Modlitwy to nie tylko Eucharystia, Liturgia Godzin czy adoracja Najświętszego Sakramentu, ale czas formacji katechetyczno-duchowej, ewangelizacji i trwania we wspólnocie.

Tekst: Diakonia Komunikowania Społecznego/oprac. MJ
Zdjęcia: Małgorzata Szymańska

print