15.02.2023

„Miłość jest zawsze do kogoś, w kierunku kogoś. Miłość prawdziwa nie wybiera sobie wygodnych miejsc” – mówił o. Maciej Sierzputowski CSSp ze Zgromadzenia Ducha Świętego.

Był on gościem wieczoru walentynkowego, jaki zorganizowano 14 lutego w bydgoskim kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. – Miłość idzie wszędzie, jeśli jest prawdziwą miłością – mówił o. Maciej, nawiązując do słów z Ewangelii: „Idźcie! Posyłam was jak owce między wilki”.

Centrum spotkania, które nazwano „serce do Serca”, stanowiła Msza Święta. – To jest centrum życia chrześcijańskiego, spotkanie dwóch serca. Niech ta prawdziwa Miłość ogarnia i porywa nas coraz bardziej – dodał duchacz.

Uczestnicy wzięli udział w nabożeństwie uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem, prowadzonym przez zespół EMMA, a następnie przeszli do „kawiarenki miłości” w domu parafialnym, gdzie wysłuchali świadectw oraz konferencji poprowadzonej przez duchacza. Nie zabrakło walentynkowego tortu, a całość zakończyła się modlitwą Apelu Jasnogórskiego.

Oprac. MJ
Zdjęcia: Dariusz Filipiak