25.04.2023

W otoczeniu swojego poprzednika oraz następcy na urzędzie proboszcza w parafii św. Andrzeja Boboli w Szubinie oraz przybyłych na uroczystość kapłanów i wiernych za 60 lat swojej posługi kapłańskiej dziękował ks. kan. Michał Kudłacik, który prowadził miejscową wspólnotę przez 19 lat, do 2010 roku. Wcześniej przez 11 lat był proboszczem w parafii św. Mikołaja Biskupa w Szaradowie.

Uroczysta Msza św. miała miejsce w niedzielę, 23 kwietnia. Jubilat przewodniczył modlitwie, a słowo Boże wygłosił kanclerz Kurii Diecezjalnej, ks. prał. Grzegorz Nowak. Wspominał pierwsze lata kapłaństwa ks. kanonika, który będąc wikariuszem w Mieścisku, uczył m.in. dzisiejszego kanclerza. Ks. kanonik nie krył wzruszenia. W wyrażonych podziękowaniach przyznał, że nigdy nie żałował wyboru, jaki podjął przed laty i choć dziś jest już emerytem, nie zapomina o wiernych szubińskiej parafii i otacza ich modlitwą. Życzymy dostojnemu Jubilatowi wielu lat w zdrowiu i radości z posługi kapłańskiej.

Nadesłał: ks. Jacek Pawelczyk, proboszcz parafii św. Andrzeja Boboli w Szubinie
Zdjęcia: Dariusz Giza