06.06.2023

Collegium Salesianum w Bydgoszczy było miejscem spotkania z finalistami Konkursu Biblijnego im. sługi Bożego kard. Augusta Hlonda „Ewangelia wg. Św. Mateusza”, zorganizowanego przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Fundację Słowo.

Wydarzenie odbywało się pod patronatem Biskupa Bydgoskiego Krzysztofa Włodarczyka, Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty Marka Gralika i Prezes Akcji Katolickiej w Polsce Urszuli Furtak.

Spotkanie rozpoczął dyrektor szkoły ks. Mariusz Kowalski SDB, witając przybyłych uczestników z rodzicami lub katechetami. Następnie Beata Marks, prezes Akcji Katolickiej Diecezji Bydgoskiej z Edytą Frost z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, która nadzorowała przedsięwzięcie, pogratulowały uczestnikom odwagi i wiedzy, życząc dalszych sukcesów w nauce i pogłębiania duchowości.

Wyniki:

IV-VI