18.11.2023

Hala sportowa bydgoskiej Szkoły Podstawowej nr 64 była miejscem diecezjalnego turnieju piłki nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza.

W zawodach uczestniczyło pięć drużyn, złożonych z zawodników szkół podstawowych. – Święty Jan Paweł II powiedział: „Sport jest z pewnością jednym z ważnych zjawisk, zdolnym przekazywać bardzo głębokie wartości”. I mówił dalej, że „sport ujawnia bowiem nie tylko bogate możliwości fizyczne człowieka, ale także jego zdolności intelektualne i duchowe…”. My te słowa przekładamy na czyny, ciesząc się z obecności zawodników – powiedzieli księża Michał Zawartowski i Robert Szczepański.

Diecezjalni duszpasterze sportu podziękowali uczestnikom i ich osobom towarzyszącym, wśród których są księża. – Sport to nasze hobby. To w pewnym sensie walka o dobre wyniki, poprzedzona treningami. Cieszymy się, że jesteśmy na turnieju. Poszło nam super i wygraliśmy – powiedzieli Salwin Cyzio i Krzysztof Białkowski z bydgoskiej parafii NMP Matki Kościoła.

To ta drużyna zajęła pierwsze miejsce w diecezjalnym turnieju. Kolejne miejsca zajęły drużyny z parafii św. Kazimierza w Łochowie, św. Urszuli Ledóchowskiej w Bydgoszczy, Wniebowstąpienia Pańskiego w Bydgoszczy oraz św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity w Bydgoszczy. Najlepszym bramkarzem został Ryszard Magierowski, a zawodnikiem Paweł Magierowski – oboje z parafii NMP Matki Kościoła.

Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej
Marcin Jarzembowski