16.12.2023

Centrum Edukacyjno-Formacyjne było miejscem przedświątecznego spotkania z udziałem członków Towarzystwa Świętego Wojciecha Archidiecezji Gnieźnieńskiej i Diecezji Bydgoskiej.

Przewodniczył mu bp Krzysztof Włodarczyk. – Dziękuje, że trwacie w tym charyzmacie, za odwagę dawania świadectwa, do którego jeszcze bardziej zapraszam – mówił ordynariusz, apelując jednocześnie o odwagę i zjednoczenie. – By się nie schować, nawet wtedy, gdy będziemy narażeni na wyśmianie, szyderstwa, a może nawet ataki – dodał.

Prezesi Towarzystwa Świętego Wojciecha, w ramach podziękowania za spotkanie, wręczyli biskupowi upominek związany z patronem, a do pozostałych braci skierowali słowa, by nie tracili odwagi, nie lękać się nadchodzącego czasu i być zjednoczonymi we wspólnocie.

Ksiądz kan. Mirosław Pstrągowski podziękował towarzystwu za poprowadzenie nabożeństwa Drogi Krzyżowej na Jasnej Górze, która odbywała się w ramach diecezjalnej pielgrzymki. Zaprosił zarazem do uczestniczenia w Bydgoskim Orszaku Trzech Króli. Ogłosił pielgrzymkę do Gniezna, zaplanowaną na 20 kwietnia 2024roku, której centrum będzie msza święta pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka.

Spotkanie, w którym uczestniczył asystent towarzystwa w diecezji bydgoskiej – ks. Jarosław Antkowiak – zostało zakończone odczytaniem słowa Bożego, podzieleniem się opłatkiem i wspólną wieczerzą.

Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej
Marcin Jarzembowski