17.01.2024

Od 20 do 27 stycznia w diecezji bydgoskiej odbywać się będzie peregrynacja relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów. Spotkania w poszczególnych miejscach będą okazją, by podziękować Bogu za ich miłość i świadectwo wiary. Także momentem, by zapytać siebie, jak wyglądają relacje w naszych rodzinach. – Od błogosławionych świadków wiary uczymy się miary miłości Boga i człowieka. Tego, że nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół. Za tych, których kocha. Będzie to czas modlitwy o świętość dla naszych rodzin – mówi diecezjalny duszpasterz rodzin, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Bydgoszczy, ks. Arkadiusz Muzolf.

Zapraszamy wszystkich parafian oraz wiernych z okolicznych wspólnot i dekanatów; rodziców oczekujących narodzin dziecka; rodziców z dziećmi, małżonków, chorych i seniorów, wspólnoty duszpasterskie, zwłaszcza ruchy i stowarzyszenia prorodzinne oraz wszystkich wiernych pragnących uczcić bł. Rodzinę Ulmów.

Plan peregrynacji podany jest na plakacie i na stronach poszczególnych parafii, w których będą gościć relikwie.

Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej
Marcin Jarzembowski