22.01.2024

„Nieprzeciętny Tata” – to nazwa warsztatów, jakie odbywały się na terenie bydgoskiej parafii św. Marka. Zajęcia w Collegium Salesianum poprowadził Michał Piekara – mąż, ojciec czwórki dzieci, terapeuta, znawca tematu.

Zajęcia były skierowane właśnie do ojców, którzy pragną rozwijać swoje powołanie, budując przy tym głębokie relacje z Bogiem, żoną oraz dziećmi. – W moim życiu coraz bardziej odkrywam dziecięctwo Boże, ale i ojcostwo Boga. I to niezwykłe odkrycie uczy mnie wsłuchiwania się w to, co Bóg Ojciec chciałby mi powiedzieć w sercu – powiedział Tomasz, mąż i tata czwórki dzieci.

Koordynator lokalny warsztatów dodał, że są one pokłosiem wielu rozmów z ojcami, którzy wyrazili taką chęć i potrzebę. – Tak zaczęła się nasza przygoda i cieszę się, że mamy wielu ojców, którzy korzystają z tego zaproszenia – dodał Tomasz. – A dokładnie to aż 63 nieprzeciętnych ojców – dodał proboszcz salezjańskiej wspólnoty – ks. Piotr Pączkowski SDB. – Był to czas spotkania, modlitwy, wspólnego dzielenia się, odkrywania wartości i ważności roli męża i ojca – dodał salezjanin, cytując nieznanego autora: „Ojciec powinien zdawać sobie sprawę z tego, że pewnego dnia dziecko podąży za jego przykładem, a nie za jego radami”.

„Jak budować bliskie relacje z żoną i dziećmi? Jak skutecznie zarządzać czasem? Jak łączyć troskę o relacje rodzinne i zaangażowanie w pracę? Jak być na co dzień obecnym w życiu moich dzieci? Jak wytrwać w swoich postanowieniach? Jaki jest Boży Plan na moje życie? – to zasadnicze pytania, na które próbowali odpowiedzieć uczestnicy. – To niezwykłe doświadczenie, nacechowane braterstwem i wieloma inspiracjami. To czas pracy nad ojcostwem, gdzie wszyscy mają cel, a jest nim skierowanie serc ku dzieciom, odnowienie relacji ojcowskich i małżeńskich – powiedział Michał Piekara, twórca i lider „Nowego Pokolenia Ojców”, a na co dzień tata razy cztery.

Warsztaty w Bydgoszczy odbywały się 19 i 2o stycznia. Więcej na: www.nieprzecietnytata.pl.

Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej
Marcin Jarzembowski