24.01.2024

„Chętnie przyjmuję Boże błogosławieństwo i dziękuję wszystkim, którzy zapewniają mnie o swojej modlitwie” – podkreślił bp Krzysztof Włodarczyk. Rezydencja ordynariusza diecezji bydgoskiej była miejscem wizyty duszpasterskiej.

Spotkanie rozpoczęto od odśpiewania kolędy „Wśród nocnej ciszy” oraz modlitwy w domowej kaplicy. „Chrystus narodził się z Maryi Dziewicy i zamieszkał wśród nas. Zanieśmy do Niego naszą gorącą modlitwę, by raczył wejść pod ten dach i swoją obecnością pobłogosławić ten dom” – mówił ks. infułat Stanisław Kotowski.

Proboszcz Katedry św. Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy zauważył, że pasterz diecezji bardzo potrzebuje wsparcia modlitewnego. – Jak wszyscy wiemy jest „tytanem pracy” i bez Bożej pomocy wiele trudów i zadań byłoby trudnych do udźwignięcia. W tym błogosławieństwie zawieramy także prośbę o dary Ducha Świętego i łaskę zdrowia – dodał ks. infułat Stanisław Kotowski.

„To dla mnie bardzo ważne, by w miejscu, w którym na co dzień się mieszka i pracuje, było obecne Boże błogosławieństwo” – dodał bp Krzysztof Włodarczyk. – To jest też okazja, by biskup był w roli przyjmującego i włączającego się w tę modlitwę. Zaprosiłem bp. seniora Jana Tyrawę, mieszkających w pobliżu innych kapłanów, by porozmawiać i pobyć w braterskiej wspólnocie. To okazja do wspólnego zadawania, normalna kolęda – dodał bp Włodarczyk.

Ksiądz infułat Stanisław Kotowski pobłogosławił także mieszkania sióstr – Służebnic Prawdy Bożej, Katechetek Rodzin – które na co dzień pomagają w rezydencji ordynariusza.

Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej
Marcin Jarzembowski