24.10.2024
Akademia Kujawsko-Pomorska w Bydgoszczy we współpracy z Fundacją Watykańską Joseph Ratzinger-Benedykt XVI, Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Urzędem Miasta Bydgoszczy jest organizatorem XV międzynarodowej konferencji interdyscyplinarnej „Sztuczna inteligencja jako wyzwanie dla współczesnego społeczeństwa” ramach Kongresu „Jeden świat – wiele kultur”, który odbywać się będzie 25 i 26 października.
Kongres stanowi kontynuację zainaugurowanych w 2010 roku przez uczelnię, corocznych spotkań naukowych, mających na celu szeroko rozumiany dialog międzykulturowy i wymianę myśli na temat współczesnego świata. Sukces dotychczasowych edycji kongresu sprawił, że inicjatywa ta została dostrzeżona i doceniona przez krajowe i międzynarodowe środowiska naukowe.
Warto zaznaczyć, że dotychczasowe edycje Kongresu „Jeden świat – wiele kultur” umożliwiły stworzenie wielu nowych, wspólnych obszarów zrozumienia wśród osób, które mają znaczący wpływ na kształtowanie postaw kolejnych pokoleń. W dotychczasowych konferencjach wzięło udział blisko trzy tysiące uczestników oraz kilkuset referentów zarówno z krajowych, jak i zagranicznych ośrodków naukowych, między innymi z Watykanu, Włoch, Bułgarii, Czech, Słowacji, Grecji, Gruzji, Turcji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, USA, Kazachstanu, Kirgistanu, Niemiec, Węgier, Chin, Austrii, Litwy, Łotwy, Hiszpanii oraz Bośni i Hercegowiny.
W sesji plenarnej i konferencjach tematycznej – 26 października – weźmie udział ponad stu prelegentów. Kongres będzie transmitowany w języku polskim i angielskim na oneworld-manycultres.akp.bydgoszcz.pl. Natomiast 25 października zaplanowano szereg imprez towarzyszących.
Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej
Marcin Jarzembowski
Materiały APK