Akcja Katolicka Diecezji Bydgoskiej jak co roku uczestniczyła w ogólnopolskiej pielgrzymce na Jasną Górę. Bydgoscy pątnicy wyruszyli z bydgoskiej parafii NMP z Góry Karmel, a całość zorganizował Parafialny Oddział AK przy parafii św. Antoniego z Padwy w Bydgoszczy.

Pielgrzymom towarzyszył ks. Krzysztof Panasiuk, asystent diecezjalny Akcji Katolickiej Diecezji Bydgoskiej. Tym razem pierwszy dzień (piątek, 17 czerwca) poświęcono na nawiedzenie sanktuarium św. Antoniego z Padwy w Łagiewnikach k. Łodzi, gdzie pielgrzymi m.in. wysłuchali konferencji ks. dr. Andrzeja Blewińskiego, asystenta AK Archidiecezji Łódzkiej o praktycznym znaczeniu sakramentów świętych, w tym szczególnie chrztu świętego.

Drugiego dnia rano bydgoscy pielgrzymi wraz z kilkoma tysiącami członków AK za całej Polski zgromadzili się w częstochowskiej katedrze. Zgromadzeni wysłuchali m.in. pasterskich słów abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego oraz bp. Marka Solarczyka. Następnie barwna procesja wyruszyła Alejami NMP w kierunku Jasnej Góry, gdzie na Szczycie Jasnogórskim została odprawiona koncelebrowana Msza św. pod przewodnictwem i z homilią bp. Marka Solarczyka. Eucharystia zakończyła się Aktem Zawierzenia Akcji Katolickiej Matce Bożej.