1. Warsztatowy cykl katechez przedślubnych

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Bydgoskiej zaprasza narzeczonych na cykl katechez przedślubnych (tzw. „kurs przedmałżeński”). Planowanych jest siedem spotkań w formie warsztatowej.

Katechezy odbywać się będą w sali św. Jana Pawła II domu parafialnego przy wspólnocie Chrystusa Króla w Bydgoszczy (ul. Lotników 1). Zgłoszenia pod numerem telefonu 509 340 693 lub rodziny@diecezja.bydgoszcz.pl.

Pierwsze spotkanie 18 października (czwartek) godz. 19.00.

2. Sanktuarium w Górce Klasztornej
REKOLEKCJE DLA NARZECZONYCH

3. Sanktuarium Zawierzenia w Bydgoszczy na Piaskach

NARZECZENI PIASKI

4. Parafia Matki Bożej Zwycięskiej w Bydgoszczy

Wieczory dla zakochanych – warsztaty dla narzeczonych!!!

Zapraszamy na „Wieczory dla zakochanych”, które spełniają wymogi katechezy dla narzeczonych! Rozpoczną się one w naszej parafii 17 lutego i przez 9 kolejnych niedziel potrwają do 14 kwietnia 2019 r.. Zgłoszenia przyjmowane są pod nr 691 723 272. Ilość miejsc ograniczona. Zapis potwierdza dokonanie wpłaty bezzwrotnej zaliczki 100 zł od pary na konto Parafii MB Zwycięskiej 16 1140 2004 0000 3702 7682 1727. Koszt całości warsztatów dla narzeczonych od pary wynosi 200 zł.

5. Duszpasterstwo Akademickie „Martyria” w Bydgoszczy

Ruszyły zapisy na kolejną edycję kursu dla par i narzeczonych „Co i jak, zanim powiesz TAK”.

By uzyskać zaświadczenie o ukończeniu kursu, który jest formą katechizacji przedmałżeńskiej, należy uczestniczyć w sześciu spotkaniach czwartkowych, a także przeżyć warsztaty weekendowe, wieńczące całość.

Spotkania są przygotowane w formie warsztatowej ze szczególnym uwzględnieniem rozmowy w parach. Przykładowe tematy to: Kobiecość i Męskość, Historia życia i jej wpływ na miłość, Porozumienie w relacji, Emocje są po coś, Miejsce dla Pana Boga w naszym domu, Planowanie, otwartość i wychowanie dzieci.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 4 kwietnia o godzinie 19 w sali Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” w Bydgoszczy (ul. Bołtucia 5). Weekend wyjazdowy potrwa od 17 do 19 maja. Koszt udziału 200 zł od osoby (wyżywienie i zakwaterowanie na wyjeździe i materiały programowe).

Zapisy i informacje: Joanna i Paweł Niedbalscy, tel. 509 39 86 35.