RADA KAPŁAŃSKA

Z urzędu:
Ks. Bronisław Kaczmarek – Wikariusz Generalny Diecezji Bydgoskiej
Ks. Zenon Niemczyk – Wikariusz Biskupi
Ks. Mirosław Gogolik – Wikariusz Biskupi
Ks. Mateusz Nowak – Wikariusz Sądowy
Ks. Piotr Wachowski – Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego 
Ks. Ryszard Pruczkowski – Prepozyt Kapituły Katedralnej

Z nominacji biskupa:
Ks. Grzegorz Nowak – Knclerz Kurii
Ks. Stanisław Kotowski
Ks. Bogusław Konieczka
Ks. Marcin Puziak
Ks. Wenancjusz Zmuda
Ks. Maciej Chmielewski
Ks. Marek Januchowski

Z wyboru duchowieństwa diecezjalnego:
Ks. Jarosław Antkowiak
Ks. Tomasz Cyl
Ks. Jarosław Kubiak
Ks. Mariusz Kuciński
Ks. Sławomir Patelski
Ks. Jacek Salwa
Ks. Wojciech Szukalski
Ks. Łukasz Kucharski
Ks. Maciej Kulczyński
Ks. Igor Wichrowski
Ks. Przemysław Komasiński
Ks. Andrzej Marmurowicz
Ks. Paweł Polcyn

KOLEGIUM KONSULTORÓW

Ks. Bronisław Kaczmarek – Wikariusz Generalny Diecezji Bydgoskiej
Ks. Grzegorz Nowak – Kanclerz Kurii
Ks. Marcin Puziak
Ks. Stanisław Kotowski
Ks. Wojciech Szukalski
Ks. Mariusz Kuciński
Ks. Jacek Salwa
Ks. Mateusz Nowak
Ks. Łukasz Kucharski
Ks. Maciej Kulczyński

RADA EKONOMICZNA DIECEZJI BYDGOSKIEJ

  1. Ks. Andrzej Choroba
  2. Ks. Mirosław Goślinowski
  3. Ks. Piotr Jakubowski
  4. Ks. Przemysław Książek
  5. Ks. Mirosław Pstrągowski
  6. Ks. Grzegorz Roman – przewodniczący 
  7. Remigiusz Galicki
  8. Rafał Koszowski
  9. Wojciech Kulka
  10. Maciej Marzec – sekretarz
  11. Robert Włosiński

DIECEZJALNA KOMISJA LITURGICZNA

  1. Ks. Rafał Grabowski
  2. Ks. Mateusz Nowak
  3. Ks. Karol Rawicz-Kostro – sekretarz 
  4. Ks. Adam Rożniakowski
  5. Ks. Adam Sierzchuła
  6. Ks. Roman Sosnowski – przewodniczący
  7. Ks. Grzegorz Wiciński
  8. Wojciech Kosmowski
  9. Paweł Pawłowicz

KOMISJA DS. MUZYKI I ŚPIEWU KOŚCIELNEGO DIECEZJI BYDGOSKIEJ

  1. Ks. Łukasz Kucharski – przewodniczący
  2. Marek Przywarty – sekretarz

PODKOMISJA DS. BUDOWNICTWA ORGANOWEGO

  1. Krzysztof Fryska
  2. Michał Kołodziej
  3. Marek Przywarty
  4. Marcin Wątorski

PODKOMISJA DS. DZIAŁALNOŚCI STUDIUM ORGANISTOWSKIEGO

  1. Ks. Janusz Tusk
  2. Anna Szarapka
  3. Benedykt Odya
  4. Marek Przywarty
  5. Elżbieta Wtorkowska

PODKOMISJA DS. ORGANISTÓW, KANTORÓW, SCHOLII GREGORIAŃSKICH, CHÓRÓW, ORKIESTR I KONCERTÓW W KOŚCIOŁACH

  1. Krzysztof Fryska
  2. Mikołaj Jarczyński
  3. Karol Komasiński
  4. Piotr Krakowski
  5. Patrycja Kulczewska
  6. Maciej Kuligowski
  7. Romuald Rajs
  8. Krzysztof Rębacz
  9. Janusz Sierszulski
  10. Karol Szmidt
  11. Elżbieta Wtorkowska

PODKOMISJA DS. ARCHITEKTURY I SZTUKI SAKRALNEJ DIECEZJI BYDGOSKIEJ

  1. Ks. Tomasz Cyl
  2. Ks. Zdzisław Lahutta
  3. Ks. Paweł Rybka – przewodniczący 
  4. Piotr Arciszewski
  5. Piotr Badziąg – sekretarz 
  6. Aleksander Jankowski
  7. Michał Kubiak
  8. Siostra Maria Cecylia Lewandowska od Ducha Świętego i MB Miłosierdzia OCPA – sekretarz 
  9. Piotr Zaporowicz 

RADA DS. FORMACJI KAPŁAŃSKIEJ

  1. Ks. Sławomir Bar CM
  2. Ks. Mirosław Gogolik
  3. Ks. Paweł Hoppe
  4. Ks. Łukasz Krzewiński
  5. Ks. Marcin Puziak
  6. Ks. Wojciech Szukalski
  7. Ks. Kazimierz Świderski MSF
  8. Ks. Sylwester Warzyński
  9. Ks. Radosław Wnuk
  10. Ks. Wenancjusz Zmuda

ZESPÓŁ DS. SPRAW ZMIAN PERSONALNYCH

  1. Ks. Michał Adamczyk
  2. Ks. Mirosław Gogolik
  3. Ks. Grzegorz Nowak
  4. Ks. Damian Pawlikowski
  5. Ks. Marcin Puziak
  6. Ks. Wojciech Szukalski
  7. Ks. Piotr Wachowski

PODKOMISJA DS. BUDOWY I KONSERWACJI KOŚCIOŁÓW I BUDYNKÓW KOŚCIELNYCH

  1. Ks. Krzysztof Kozłowski
  2. Ks. Tadeusz Putz – przewodniczący
  3. Ks. Mirosław Pstrągowski
  4. Grzegorz Chojnacki
  5. Maciej Dutkiewicz
  6. Lucyna Lipkowska
  7. Beata Piaskowska – sekretarz
  8. Maciej Świtała
  9. Małgorzata Świtała

DIECEZJALNA RADA DUSZPASTERSKA

  1. Ks. Paweł Białczyk
  2. Ks. Krzysztof Buchholz – przewodniczący 
  3. Ks. Marcin Jiers
  4. Ks. Tomasz Kalociński
  5. Ks. Arkadiusz Muzolf
  6. Ks. Piotr Wachowski
  7. Marek Buława – Złotów I
  8. Józef Chudzyński – Szubin
  9. Maria Kamińska – Kcynia
  10. Ryszard Kamiński – Nakło
  11. Aniela Kannenberg – Sępólno Krajeńskie
  12. Krzysztof Kraśniewski – Bydgoszcz IV
  13. Anna Maćkowska – Nakło – sekretarz
  14. Edyta Mulik – Nakło
  15. Hanna Sielska – Bydgoszcz III
  16. Adam Skrzyniarz – Wyrzysk
  17. Andrzej Stareńczak – Wysoka
  18. Bogusław Sudał – Bydgoszcz II
  19. Małgorzata Szala – Bydgoszcz V
  20. Anna Synak – Diecezjalny Doradca Życia Rodzinnego
  21. Jarosław Synak – Diecezjalny Doradca Życia Rodzinnego
  22. Sylwester Tadych – Łobżenica