W listopadzie 2017 roku powołana została Młodzieżowa Rada Programowa Diecezji Bydgoskiej, która jest owocem aktywizacji młodzieży po przeżytych ŚDM w Krakowie i zachęty Papieża Franciszka, by „pozostawić po sobie widoczny ślad”. Wychodzi również naprzeciw oczekiwaniom Ojca Świętego w przygotowaniu XV Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów nt. „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”, które odbędzie się w październiku 2018 r. w Watykanie. Radę tworzy reprezentacja młodzieży wszystkich dekanatów diecezji w wieku od 16 do 25 roku życia, której celem jest podejmowanie zadań planowania i współorganizowania przedsięwzięć związanych z duszpasterstwem młodzieży.

Skład Młodzieżowej Rady Programowej Diecezji Bydgoskiej:

Zarząd Rady:

PRZEWODNICZĄCY – Marta Chmielewska (parafia pw. św.  Maksymiliana Kolbego w Bydgoszczy)

ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO – Weronika Łosoś (parafia pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Bydgoszczy)

SEKRETARZ – Aleksandra Ząbek (parafia pw. NMP Królowej Polski w Bydgoszczy)

Mateusz Biedroń (parafia pw. Ducha Świętego w Bydgoszczy)

Eryk Budka (parafia pw. św. Łukasza Ewangelisty w Bydgoszczy)

Jakub Olejnik (parafia pw. Matki Boskiej Królowej Męczenników w Bydgoszczy)

Maria Peplińska (parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Bydgoszczy)

Weronika Płaczek (parafia pw. NMP Królowej Polski w Nakle nad Notecią)

Nikodem Prokop (parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Bydgoszczy)

Aleksandra Walkowiak (parafia pw. św. Marcina Biskupa w Szubinie)

Mariola Ciesielska (animator młodzieżowy)

Ks. Piotr Wachowski (diecezjalny duszpasterz młodzieży)

Członkowie Rady:

BYDGOSZCZ 1

  • Dominika Duszyńska – pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Bydgoszczy
  • Weronika Warylewska – pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Bydgoszczy

BYDGOSZCZ 2

  • Martyna Tomaszewska – pw. Wincentego a’Paulo w Bydgoszczy
  • Dominik Krysiński – pw. Wincentego a’Paulo w Bydgoszczy

BYDGOSZCZ 3

  • Miłosz Matelski – pw. MB Nieustającej Pomocy w Bydgoszczy
  • Kamil Łęt – pw. Św. Trójcy w Bydgoszczy
  • Szymon Chodera – pw. Chrystusa Króla w Bydgoszczy

BYDGOSZCZ 4

  • Karolina Bobrowska – pw. Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy
  • Daria Janiak – pw. Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy

BYDGOSZCZ 5

  • Ida Kosmeja – pw. Matki Boskiej Królowej Męczenników w Bydgoszczy
  • Agata Prokop – pw. Św. Jana Ap. i Ew. w Bydgoszczy

BYDGOSZCZ 6

  • Maksymilian Malek – Kowalkowski – pw. Matki Boskiej Zwycięskiej w Bydgoszczy
  • Jan Kempa – pw. Matki Boskiej Ostrobramskiej w Bydgoszczy

BIAŁE BŁOTA

  • Aleksandra Gęsińska – pw. Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Białych Błotach
  • Marta Okońska – św. Kazimierza w Łochowie

KCYNIA

  • Radosław Pawlicki – pw. Św. Michała Archanioła w Kcyni
  • Maciej Bordun – pw. Św. Michała Archanioła w Kcyni

ŁABISZYN

  • Damian Wudziński – pw. Św. Mikołaja w Łabiszynie
  • Maciej Mainka – pw. Matki Boskiej Królowej Polski w Brzozie

ŁOBŻENICA

  • Kamila Korpal – pw. Przenajświętszej Trójcy w Łobżenicy
  • Magdalena Korpal – pw. Przenajświętszej Trójcy w Łobżenicy

MROCZA  

           

NAKŁO N. NOTECIĄ

  • Anna Adamczewska – pw. NMP Królowej Polski w Nakle n. Notecią
  • Michał Czyż – pw. NMP Królowej Polski w Nakle n. Notecią

OSIELSKO

           

SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE

           

SZUBIN

  • Krzysztof Siatka – pw. Św. Marcina Bpa w Szubinie
  • Szymon Wypych – pw. Św. Andrzeja Boboli w Szubinie

 

WYRZYSK

 

WYSOKA

  • Aleksander Zygan – pw. NMP Różańcowej w Wysokiej

ZŁOTÓW 1

  • Sara Wójcik – pw. Św. Piotra i Pawła w Złotowie
  • Łukasz Wrischke – pw. Św. Marii Magdaleny w Zakrzewie

ZŁOTÓW 2

  • Tomasz Zieliński – pw. Św. Rocha w Złotowie
  • Maria Wiese – pw. Wniebowzięcia NMP