Zorganizowane wspólnoty młodzieżowe działające na terenie diecezji:

Wspólnoty Oazowe Ruchu Światło-Życie:

Wspólnota Młodzieżowa przy parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy (Moderator: ks. Andrzej Bartkowski; e-mai: abkleryk@gmail.com)

Wspólnota Młodzieżowa przy parafii pw. św. Jana Ap. i Ew. w Bydgoszczy (Moderator: ks. Henryk Stippa; e-mai: ensti@wp.pl)

Wspólnota Młodzieżowa przy parafii pw. św. Mateusza Ew. w Bydgoszczy (Moderator: ks. Maciej Tyckun; e-mail: maciejty@wp.pl)

Wspólnota Młodzieżowa przy parafii Sanktuarium MB Fatimskiej w Bydgoszczy (Moderator: ks. Łukasz Boruch; e-mail: lukasz_boruch@wp.pl)

Wspólnota Młodzieżowa przy parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Bydgoszczy (Moderator: ks. Piotr Poćwiardowski; e-mail: pocwiardowskipiotr@gmail.com)

Wspólnota Młodzieżowa przy parafii pw. Świętej Trójcy w Bydgoszczy (Moderator: ks. Bartosz Wojtaszek)

Wspólnota Młodzieżowa przy parafii pw. św. Wincentego a’Paulo w Bydgoszczy (Animator: Janusz Stanecki)

Wspólnota Młodzieżowa przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Bydgoszczy (Moderator: ks. Stanisław Michułka)

Wspólnota Młodzieżowa przy parafii pw. Wniebowstąpienia w Bydgoszczy (Moderator: ks. Zbigniew Zgoliński)

Wspólnota Młodzieżowa przy parafii pw. św. Marka w Bydgoszczy (Moderator: ks. Grzegorz Siwiak)

Wspólnota Młodzieżowa przy parafii pw. NMP z Góry Karmel w Bydgoszczy (Moderator: ks. Krzysztof Panasiuk)

Wspólnota Młodzieżowa przy parafii pw. Wniebowzięcia NMP i Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Więcborku (Moderator: ks. Paweł Rybka)

Wspólnota Młodzieżowa przy parafii pw. Wniebowzięcia NMP w  Złotowie (Moderator: ks. Adam Gaca MSF; e-mail: gaca.msf@tlen.pl)

„Młodzież Misjonarska” – parafia pw. Św. Wincentego a’Paulo w Bydgoszczy (opiekun: ks. Sławomir Bar CM; e-mail: bars@poczta.fm; www.misjonarska.org )   

“4don4LORD” & “GPS” – parafia pw. MB Królowej Męczenników w Bydgoszczy (opiekun: ks. Piotr Wachowski; wachowskipiotr@op.pl; fb.com: 4don4LORD

„Duc in altum” – parafia pw. Św. Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy (opiekun: ks. Łukasz Krzewiński; e-mail: lukaszkrzewinski@interia.pl; fb.com: Duc in altum)

„Paradiso” – Dom Zakonny Zgromadzenia Ducha Świętego w Bydgoszczy (opiekun: o. Maciej Sierzputowski CSSp; e-mail: spirbrig@gmail.com; fb.com: Paradiso)

Oratorium „Dominiczek” oraz Salezjańskie Wspólnoty Ewangelizacyjne – parafia pw. św. Marka w Bydgoszczy (opiekunowie: ks. Krzysztof Rudziński SDB; e-mail: k.rudzinskisdb@gmail.com; www.oratorium-dominiczek.pl; ks. Dominik Gręda SDB; e-mail: dominikgredasdb@gmail.com   www.swefordon.iscool.pl)

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży – parafia pw. NMP Królowej Polski w Nakle n. Notecią (opiekun: ks. Karol Rawicz-Kostro; e-mail: carolus.rk88@gmail.com)

„Przymierze” – parafia pw. św. Michała Archanioła w Kcyni (opiekun: ks. Marcin Wierzchosławski; e-mail: klmarcin@interia.eu; www.przymierze.fara-kcynia.pl)