• „Czas na Panamę” – cykl spotkań, które przygotowują nas do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Panamie w styczniu 2019 r. Zapraszamy w każdą drugą niedzielę miesiąca (14 stycznia, 11 lutego, 11 marca, 8 kwietnia, 13 maja, 10 czerwca, 9 września, 14 października, 11 listopada, 9 grudnia) od godz. 18:00 do parafii pw. MB Królowej Męczenników w Bydgoszczy na:
  • Spotkanie formacyjne w oparciu o ogólnopolski program ŚDM „Oto Ja”
  • Garść informacji w przygotowaniach do wyjazdu
  • Eucharystię z udziałem młodzieży o godz. 20:00
  • „W Jej oczach” – Droga Krzyżowa ulicami miasta, która przygotowywana jest i prowadzona przez młodzież bydgoskich parafii. W to ewangelizacyjne dzieło zaangażowane jest ponad 150 osób. Nabożeństwo odbędzie się w sobotę 17 marca o godz. 19:30. Początek przed Katedrą Bydgoską. Zapraszamy Was do zaangażowania! Znajdziecie nas na fb:bydgoszczpasja.
  • „Nie zostawię Was” – 32 ŚDM na gruncie diecezjalnym – XVIII Misterium Męki Pańskiej w Fordońskiej Dolinie Śmierci; godz. 16:00 i 20:00.
  • „Niech MOC będzie z wami!” – Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę odbędzie się w czwartek 19 kwietnia. W roku duszpasterskim pod mocnym wpływem Ducha Świętego zapraszamy wszystkich Maturzystów wraz z Dyrekcją i Nauczycielami szkół do zawierzenia Matce Bożej egzaminu dojrzałości oraz wszystkich przyszłych wyborów życiowych. W programie:
  • 9:30 – zawiązanie wspólnoty i ewangelizacja w MOCY Ducha Świętego (kaplica św. Józefa)
  • 11:00 – Nabożeństwo Eucharystyczne wraz rachunkiem sumienia i okazją do spowiedzi świętej (Bazylika)
  • 12:30 – Msza Święta pod przewodnictwem JE Ks. Bpa Jana Tyrawy (Bazylika)
  • 14:00 – akt zawierzenia młodzieży Matce Bożej na egzamin dojrzałości i przyszłe życiowe wybory wraz z bliskim oczekiwaniem peregrynacji Jej Świętego Wizerunku w naszej diecezji we wrześniu br. Powrót do Bydgoszczy.
  • „Święto WYbierzmowanych” – Diecezjalne Obchody Uroczystości Zesłania Ducha Świętego w przygotowaniu do peregrynacji kopii cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej – w Wigilię Ur. Zesłania Ducha Świętego jako jeden Diecezjalny Wieczernik (wszystkie parafie i wspólnoty) pragniemy przeżyć czas modlitwy, czuwania i uwielbienia w przygotowaniu do peregrynacji kopii Cudownego wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej. Koncert uwielbienia wraz z konferencją i animacją teatralną – 19 maja w Artego Arenie w godz. 19:00-21:00; godz. 22:00-24:00 – Msza św. i całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu w Bazylice Wincentego a’Paulo.