W bydgoskim sanktuarium Królowej Męczenników 25 września dziękowano za kanonizację św. Matki Teresy z Kalkuty. Na wspólne świętowanie zaprosiła wszystkich Fundacja „Wiatrak”.

Dla organizacji nowa święta jest szczególną patronką. – Dla nas św. Matka Teresa jest gigantem miłości, do której wciąż nie dorastamy. Jednak mamy niesamowity wzór i wierzę również, że ogromne wsparcie – powiedział ks. Krzysztof Buchholz. Prezes fundacji dodał, że święta „mieszka” w Domu Jubileuszowym Jana Pawła II, którego gospodarzem jest organizacja. – Mamy jej relikwie, które wraz z cząstką relikwii św. Jana Pawła II zostaną wyeksponowane w naszej kaplicy – stwierdził.

Dziękczynienie stało się również momentem zakończenia pewnego zadania zapoczątkowanego w dniu kanonizacji. Otóż przez wiele dni fundacja jeszcze bardziej przybliżała postać i mądrość świętej w sieci. – Gdyby ktoś dwa miesiące temu powiedział mi, że będę obecna na kanonizacji Matki Teresy z Kalkuty, nie uwierzyłabym. Jednak Pan Bóg sprawił, że mogłam pojechać oraz zobaczyć piękno Rzymu, ale przede wszystkim uczestniczyć w Mszy św. kanonizacyjnej – powiedziała Agata Raniszewska.

Podczas niedzielnych Eucharystii swoje słowa do wiernych kierowały również siostry ze Zgromadzenia Misjonarek Miłości, które przyjechały do Bydgoszczy z Warszawy. Zakonnice spotkały się z grupą wolontariuszy GPS (Giovanni Paolo Secondo) oraz z osobami niepełnosprawnymi, które zaangażowały się także w przygotowanie liturgii oraz koncertu Tomasza Kamińskiego w sali widowiskowej Domu Jubileuszowego.

Fot. Wiesław Kajdasz

print