Jego organizatorami byli Zespół Szkół nr 22 i parafia Przemienienia Pańskiego w Bydgoszczy. Celem był zakup rowerka dla Franka, a także integracja dzielnicy i promowanie zdrowego stylu życia. – Inicjatywa ta spotkała się z dużą aprobatą i zaangażowaniem wielu osób – powiedział Tomasz Olechnowicz, pomysłodawca i koordynator biegu.

Bydgoska Smukała w słoneczne popołudnie zgromadziła prawie 200 osób, w tym 94 uczestników biegu. Najmłodsi przebiegli 600 metrów, starsi zaś musieli pokonać 1200 metrów. Gościem specjalnym były siostry Anna i Maria Wierzbowskie, wioślarki, reprezentantki Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Rio.

Dzięki tej inicjatywie zebrano 759 złotych. – Naszym gościom specjalnym, organizatorom, sponsorom i uczestnikom biegu serdecznie dziękujemy za wspólny czas i zabawę, która zapewne przyniosła wiele dobra – zakończył wikariusz parafii ks. Rafał Muzolf.

Fot. Grzegorz Kozak