Parafia św. Kazimierza w Łochowie świętowała jubileusz 70-lecia swego istnienia. Modlitwa była okazją do dziękczynienia za tych, którzy do tej pory tworzyli, a obecnie budują wspólnotę lokalnego Kościoła.

Główne uroczystości zostały poprzedzone m.in. codziennymi spotkaniami wiernych na Apelu Jasnogórskim. I tak w kolejne dni modlono się za budowniczych świątyni, proboszczów parafii, fundatorów i dobrodziejów, za zmarłych oraz żyjących parafian. Jubileuszowej Eucharystii przewodniczył proboszcz ks. Janusz Sawicki. Liturgię Słowa przygotowała młodzież z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łochowie, a oprawę muzyczną chór „Laudate Dominum” wraz z zespołem parafialnym.

Powstanie parafii św. Kazimierza w Łochowie datuje się na 1 października 1946 roku. We wspólnocie działają: Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Oaza Rodzin, Liturgiczna Służba Ołtarza, nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej, Żywy Różaniec, chór parafialny, schola i Towarzystwo św. Wojciecha.