Blisko dwieście osób uczestniczyło w Biegu Papieskim, który rozegrano na płycie Stadionu Miejskiego w Szubinie.

Organizatorami imprezy sportowej byli: I LO w Szubinie, UKS „Wyspiański” oraz parafia św. Andrzeja Boboli. Głównym sędzią zawodów sportowych był Tomasz Kaszewski. – Ten bieg jest zawsze dobrą okazją do aktywizacji społeczności lokalnej oraz promowania wolontariatu. W tym wszystkim z okazji Dnia Papieskiego oddaliśmy hołdu św. Janowi Pawłowi II – powiedział odpowiedzialny za przygotowanie i prowadzenie zawodów ks. Waldemar Indycki, wikariusz parafii św. Andrzeja Boboli w Szubinie.

Zawody przebiegły bardzo sprawnie m.in. dzięki młodym ze Szkolnego Koła Caritas oraz wolontariuszom Światowych Dni Młodzieży. Uczestnicy rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych, pokonując dystanse o długości od 200 do 2000 metrów.

Na starcie stanęli uczniowie ze szkół w Rynarzewie, Szubinie, Mroczy, Skórzewie, Nakle nad Notecią, Kruszynie, Łochowie, Kowalewie, Paterku, Turze i Bydgoszczy. Zwycięzcy otrzymali dyplomy okolicznościowe, puchary oraz nagrody rzeczowe i słodycze.