Diecezja bydgoska i Nakło nad Notecią pożegnały śp. ks. kanonika Mariana Wróblewicza. Emerytowany kapłan, wieloletni proboszcz parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika, zmarł 27 października po długiej i ciężkiej chorobie. Miał 80 lat.

Ksiądz kanonik urodził się 11 lutego 1936 roku w Bydgoszczy. Po ukończeniu II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy w 1954 roku wstąpił do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Święcenia kapłańskie przyjął w gnieźnieńskiej katedrze 11 czerwca 1960 roku. Jego pierwszą placówką wikariuszowską była parafia św. Jana Apostoła w Mogilnie (1960-1961). Następnie został skierowany na studia z zakresu prawa kanonicznego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (1961-1964). Kapłan przez kolejne lata pełnił posługi w trybunale i kurii oraz prefekta studiów w seminarium. Był proboszczem parafii: Archikatedralnej w Gnieźnie (1981-1984), św. Mikołaja w Powidzu (1984-1988) oraz św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Nakle nad Notecią (1988-2011).

Uroczystości pogrzebowe pod przewodnictwem biskupa ordynariusza Jana Tyrawa odbyły się 31 października. Ciało zmarłego spoczęło na nakielskim cmentarzu.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…

Fot. Zbigniew Kubisz