„Dlaczego św. Mikołaj był człowiekiem miłosierdzia?” – pytał ks. dr Waldemar Różycki. W grodzie nad Brdą świętowano 6 grudnia wspomnienie biskupa z Miry, który jest m.in. patronem katedry.

To w tej świątyni dzieci z Zespołu Szkół Katolickich Pomnika Jana Pawła II w Bydgoszczy wystawiły specjalne przedstawienie, a także wzięły udział w Mszy św. pod przewodnictwem biskupa ordynariusza Jana Tyrawy. – Przywołując słowa: „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny”, sami jesteśmy wezwani do okazywania tego miłosierdzia bliźnim. I święty Mikołaj jest dla nas wzorem. Przywoływanie tej szczególnej postaci bez jednoczesnego pamiętania o Bogu nie ma sensu – dodał ks. dr Waldemar Różycki, dyrektor szkoły.

Przedstawienie zostało również zaprezentowane w murach szkolnych. – Przypominamy, że każdy z nas może dążyć do takiej świętości, poprzez świadczenie dobrych uczynków i pomoc drugiemu człowiekowi. Poza tym nasza szkoła poprzez swój program wychowawczy wpaja niejako od najmłodszych lat to, aby być właśnie dobrym – powiedziała Anna Bielec, wychowawczyni klasy III d.

W postać świętego wcielił się Antek. – Podczas przedstawienia zwróciłem uwagę m.in. na to, że dzieci nie zawsze są grzeczne i proszą świętego o duże prezenty. Wśród nich są komputery, smartfony, gry. A od św. Mikołaja możemy uczyć się przede wszystkim dawania dobra innym – powiedział.

Dla dzieci, które spotkały się w bydgoskiej katedrze, Caritas przygotowała również upominki.

print