Jeżdżą po Polsce i mówią, że najpiękniejsze życie można przeżywać tylko z Bogiem. Ekipa „Strefy Mocy” to wspólnota ponad 20 osób różnych stanów, talentów, profesji i pasji, oddanych Jezusowi pod przewodnictwem Sylwii i Witka Wilków. Bydgoszcz znalazła się na trasie niecodziennych rekolekcji.

Jak podkreślali organizatorzy, „Strefa Mocy” to pełne pasji uwielbienie, świadectwa ludzi, którzy doświadczyli Boga, modlitwa pełna mocy, muzyka na żywo, koncerty, art performance. – Często jest tak, że wśród ludzi nie ma po prostu doświadczenia Boga. Nie chodzi tylko o pewną religijność, chodzenie do kościoła. Chodzi o życie wiarą. Wielu z nas mówi o Bogu, Jezusie, a tak niewielu – o Duchu Świętym. Dlatego jest to strefa działania Ducha Świętego – powiedział Witek Wilk.

Pomysłodawcy poprzez otwartą, plenerową formułę, chcieli dotrzeć do osób „zaginionych”, które przez historię życia straciły relacje z Bogiem i Kościołem. – Jesteśmy grupą ludzi, która widzi, że Kościół musi być żywy. Oczywiście tradycyjna liturgia jest niezbędna do sprawowania sakramentów świętych, do trwania w wierze, rozwoju naszego życia przy Bogu. Jednak wychodzenie na ulice, często do osób, które do kościoła nie przychodzą, jest czymś bardzo istotnym – dodał Adam Szamraj z Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Bydgoskiej.

To na zaproszenie tej wspólnoty „Strefa Mocy” stanęła w jednym z najbardziej ruchliwych miejsc Bydgoszczy, w sąsiedztwie galerii handlowej oraz bazyliki św. Wincentego a Paulo. – Dla człowieka wierzącego taka strefa jest przestrzenią, w której może doświadczyć działania żywego Jezusa, który przychodzi w mocy Ducha Świętego – podkreślił diecezjalny koordynator Odnowy w Duchu Świętym ks. Dawid Perlik. – To dobrze koreluje z charyzmatem naszego założyciela. Święty Wincenty a Paulo chciał, by wychodzić do osób ubogich materialnie, ale i duchowo – stwierdził ks. Sławomir Bar CM ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy.

Bydgoszcz była jednym z miast podczas letniej trasy „Strefy Mocy”. Organizatorzy – Fundacja zaNim z Otwocka – zaplanowali również spotkania m.in. w Ostrołęce, Gorzowie Wielkopolskim, Luboniu, Zielonej Górze, Wałbrzychu, Sandomierzu oraz Warszawie.

Tekst i zdjęcia: MJ/KAI

print