„Przewodnik Katolicki” – najstarszy tygodnik społeczno-religijny w Polsce poszerza ofertę i wychodzi do czytelników w mediach społecznościowych. Od poniedziałku 23 marca na fanpage’u gazety nadawany będzie codzienny komentarz live do bieżących wydarzeń, a od środy 25 marca „Prawda w chaosie religijnych opinii”.

„Reportaż z wycinków świata” – bo tak zatytułowana jest pierwszy z programów, nadawany będzie codziennie o 21.15 na facebookowej stronie gazety → TUTAJ. Audycja będzie subiektywnym, autorskim przeglądem wydarzeń dnia, który prowadzi dziennikarka pisma dr Monika Białkowska. W zamyśle autorki 15-minutowy komentarz „ma pomóc porządkować rzeczywistość w świetle wiary i pomóc szukać sensu w tym, co w czasie pandemii zdaje się nas często przytłaczać”.
Druga propozycja to „Przewodnik codzienny. Prawda w chaosie religijnych opinii”, która realizowana będzie od najbliższej środy 25 marca w godzinach porannych i ma tłumaczyć teologiczne zawiłości oraz prostować błędy, które pojawiają się w medialnych przekazach,  publicznych dyskusjach i mediach społecznościowych. Cykl prowadzić będzie redaktor naczelny „Przewodnika Katolickiego” ks. dr Mirosław Tykfer.
„Przewodnik Katolicki”, jak wiele innych gazet, wydawany jest obecnie w formie e-wydania. Pismo dystrybuowane jest przede wszystkim w parafiach, w których, zgodnie z rozporządzeniem organów państwowych z 13 marca br., liczba uczestników liturgii ograniczona została do 50 osób. Czytelnicy mają tym samym ograniczony dostęp do gazety. E-wydanie na stronie → TUTAJ lub w aplikacji „Przewodnik Katolicki”, dostępnej na smartfonach”.
Redakcja zapewnia jednocześnie, że powróci do wersji drukowanej gazety, gdy tylko sytuacja na to pozwoli.

B. Kruszyk KAI