„Obchodzona w tym roku 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II jest dla nas wyzwaniem do zgłębiania jego nauczania, tak bardzo osadzonego na Piśmie Świętym, które winno być pokarmem duchowym każdego wierzącego” –  powiedział wykładowca Pisma Świętego, sekretarz Stowarzyszenia Biblistów Polskich ks. dr Marcin Chrostowski.

Przedstawiciele parafii św. Kazimierza w Łochowie, Sejmu RP, Gminy Białe Błota, dyrekcja, katecheci, nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łochowie wzięli udział w Narodowym Czytaniu Pisma Świętego.

Czytanie przede wszystkim jednak zgromadziło uczniów łochowskiej szkoły i liczne dzieci, które nierzadko wraz z rodzicami głośno czytały Pismo Święte przed ekranami swoich laptopów, tabletów i telefonów, na żywo rejestrujących całe wydarzenie. Jako tekst przewodni, zgodnie z zaleceniem organizatorów, wybrano Ewangelię wg św. Mateusza. – W jej zakończeniu padają ważne słowa Pana Jezusa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody” (Mt 28,19), które wybitnie realizował patron „Dzieła Biblijnego”, św. Jan Paweł II w czasie swego pontyfikatu. Obchodzona w tym roku 100. rocznica urodzin naszego rodaka jest dla nas wyzwaniem do zgłębiania jego nauczania, tak bardzo osadzonego na Piśmie Świętym, które winno być pokarmem duchowym każdego wierzącego. Jezusowy „nakaz misyjny” dotyczący głoszenia Dobrej Nowiny całemu światu dotyczy bowiem nie tylko apostołów i ich następców, ale wszystkich, którzy słuchają Jezusowych słów – dodał ks. dr Marcin Chrostowski

Organizatorem wydarzenia, jak co roku, było „Dzieło Biblijne im św. Jana Pawła II”. Z uwagi na wciąż obowiązujące ograniczenia dotyczące zgromadzeń publicznych, chętni spotkali się online.

Patronat nad wydarzeniem objął Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki oraz Premier RP Mateusz Morawiecki.  

Oprac. MJ

print