W uroczystość Zwiastowania Pańskiego rozpoczęto Diecezjalną Sztafetę Modlitw o Powołania.

Data inauguracji tej inicjatywy jest nieprzypadkowa. Po pierwsze: to właśnie 25 marca wspólnota bydgoskiego Kościoła przeżywa rocznicę powstania diecezji. Stąd też gorliwie wołanie do Pana Boga, by nie zabrakło szafarzy świętych sakramentów posługujących w diecezji bydgoskiej. Po drugie: tego dnia Kościół przypomina wiarę Maryi, która w Nazarecie wypowiada Panu Bogu swoje „fiat” na Boży plan miłości.

Sztafeta Modlitw o Powołania ma wesprzeć duchowo młodzież, by wpatrzona w przykład Matki Bożej, również na Jej wzór, wypowiedziała Panu Bogu swoje „tak”. Diecezjalna modlitwa została zapoczątkowana w bydgoskiej katedrze przy udziale kleryków i wychowawców Wyższego Seminarium Duchownego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Więcej o sztafecie i planie modlitw TUTAJ.

Ks. Paweł Białczyk
Oprac. MJ