27.02.2022

W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Bydgoszczy zorganizowano „Noc Walki Duchowej o Błogosławieństwo dla Polski”. Modlitewny zryw odbywał się jednocześnie w ponad pięciuset miejscach na terenie kraju i poza jego granicami.

Wiernym towarzyszyły relikwie św. Andrzeja Boboli, który mówił o ocaleniu Polski. – Przez jego orędownictwo wołam o błogosławieństwo dla Polski, wolność wewnętrzną w ludzkich sercach, pokój, bezpieczeństwo, jak i o dalszy rozwój naszej ojczyzny – mówił w zaproszeniu bp Krzysztof Włodarczyk. – Chrześcijanin, który wierzy w działanie Boga, czuje się zobowiązany do modlitwy za naród, do którego należy. Za ojczyznę, która stanowi miejsce jego życia, pracy, troski, a także źródło tradycji i wspólnotowych doświadczeń – dodał proboszcz i kustosz ks. kanonik Józef Orchowski.

Czuwanie rozpoczął Apel Jasnogórski. W murach świątyni wybrzmiał również Akt zawierzenia Polski i siebie samych Niepokalanemu Sercu NMP, a centrum stanowiła Eucharystia. – W obliczu obecnych wydarzeń na świecie, zwłaszcza za naszą wschodnią granicą, tak bardzo potrzebujemy Bożego błogosławieństwa – powiedział Łukasz Manikowski z Wojowników Maryi, którzy byli inicjatorami wydarzenia na Wyżynach.

Jednym z miejsc na mapie Polski, w którym trwało czuwanie, było również najstarsze sanktuarium w Górce Klasztornej, gdzie czczona jest Królowa Krajny.

Tekst: Marcin Jarzembowski
Zdjęcia: Wiesław Kajdasz

print